مراحل کاشت ایمپلنت دندان و پیوند استخوان طول درمان را چگونه تحت تأثیر قرار می دهد؟ اگر دندانپزشک شما توصیه می کند که استخوان کافی برای پشتیبانی از کاشت ندارید، می توانید افزایش استخوان انجام دهید. به این روند پیوند استخوان گفته می شود و معمولاً مدت زمان درمان شما افزایش می یابد. در صورت کوچک شدن استخوان در فک شما ممکن است به پیوند استخوان احتیاج پیدا کنید. این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که استخوان در حالت عادی یا در نتیجه عفونت استفاده نشود. این یک فرایند طبیعی به نام جذب است.


اما قبل از شروع، چند مورد وجود دارد که باید با دندانپزشک خود در کلینک دندانپزشکی آدرینا، صحبت کنید، از جمله:

مقدار بافت استخوان در ناحیه کاشت ایمپلنت دندان و پیوند استخوان

با استفاده از پرتونگاری دندان، جراح دهان می تواند میزان حجم استخوان موجود را تعیین و ارزیابی کرد، که آیا برای پشتیبانی از ایمپلنت کافی است یا خیر؟ علاوه بر این، جراح ممکن است از اسکنهای CBCT دندانپزشکی (اسکن توموگرافی محاسبه شده با پرتو مخروطی) برای ارائه یک نمای سه بعدی از فک برای ارزیابی ارتفاع و عرض فک و لثه، برای تعیین کیفیت و کمیت استخوان استفاده شود. اسکن های CBCT همچنین به شناسایی موقعیت ساختارهای آناتومیکی (سینوس های فک بالا و عصب دندان در فک تحتانی) کمک می کند که باید از آن جلوگیری کرد.

مدت زمان درمان کاشت ایمپلنت دندان

از زمان قرار دادن ایمپلنت جراحی گرفته تا زمان قرار دادن دندان جایگزین (روکش، دندان مصنوعی یا بریج)، زمان درمان بسته به میزان بافت استخوانی با کیفیت مناسب، می تواند بین چهار ماه تا نه ماه متفاوت باشد. بیماران با تراکم استخوان کم ممکن است به روشهای اضافی مانند افزایش استخوان نیاز داشته باشند که زمان درمان را به شش ماه یا حتی بیشتر افزایش می دهد. به همین ترتیب، بیمارانی که برای حمایت از پروتز نیاز به کاشت ایمپلنت دندان بیشتری دارند، ممکن است نیاز  به 3 یا 4 ایمپلنت به صورت همزمان داشته باشند، که در این روش مدت زمان درمان به حدود نه ماه افزایش می یابد.

نکته آخر: پر کردن شکاف در حالی که تحت درمان کاشت ایمپلنت قرار دارید

اگر دندان هایی که می خواهید جایگزین کنید در قسمت جلوی دندان شما قرار دارد، مهم است که شما یک دندان موقت برای پر کردن شکاف در طول درمان داشته باشید. گزینه های رایج پروتزهای پلاستیکی ساده و پل ها  قابل جدا شدن است. ترمیم های موقت نباید تحت فشار سنگین قرار بگیرند (گاز گرفتن یا جویدن) زیرا این امر می تواند در بهبود ایمپلنت های زیرین اختلال ایجاد کند. ترمیم موقت مانند ترمیم نهایی زیبا نیست، اما به شما این اجازه را می دهد تا زمان تکمیل درمان بهتر به نظر برسید.


بعد از ملاقات دندانپزشک چه می کنید؟

در بین تمیز کردن دندانها و معاینات، از شما خواسته می شود بهداشت دهان و دندان را در خانه حفظ کنید. دندانپزشک بهترین راه برای مراقبت از دهان را به شما توصیه می کند، از جمله:

 استفاده و روش صحیح مسواک زدن حداقل به مدت دو دقیقه در هر جلسه و ایجاد عادت های خوب دندانپزشکی، مانند استفاده نکردن از دندان های خود به عنوان ابزاری برای نیش ناخن ها، باز کردن درب بطری ها و یا خرد کردن یخ.

انجمن دندانپزشکی آمریکا  ADA  به شما توصیه می کند:

·       روزانه دو بار در روز با استفاده از خمیر دندان فلوراید دندان خود را مسواک بزنید

·       هر روز با استفاده از نخ یا تمیز کننده بین دندانی بین دندان های خود تمیز کنید

·       اگر مبتلا به بیماری دهان هستید، مسواک خود را هر 3 الی4 ماه یا زودتر جایگزین کنید

·       یک رژیم متعادل را حفظ کنید و میزان مصرف مواد قندی، نوشابه و میان وعده های غذایی را کاهش دهید

·       برای معاینات دهانی و تمیز کردن حرفه ای به طور مرتب به دندانپزشک خود مراجعه نمائید

یاداشت نهایی

تمیز کردن دندان ها به منظور تمیز و سالم نگه داشتن لثه و دندان ها است، که به نوبه خود به شما کمک می کند. در آینده؛ از پرداخت هزینه های دندانپزشکی پرهزینه خودداری کنید. با یک قرار ملاقات 45 دقیقه ای در دندانپزشکی آدرینا، تیم ما می تواند مراحل اولیه مشکلات از جمله تراشه، بیماری لثه، حفره ها و حتی سرطان دهان را تشخیص دهد، بنابراین می توانید مداخلات اولیه را شروع کنید تا از بدتر شدن آنها جلوگیری شود یا حتی آنها را معکوس کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فناوری کاشت ایمپلنت دندان، امروز با دندانپزشکی آدرینا در شرق تهران واقع در نارمک تماس بگیرید: 09197214685-77933549-77971183-021


برچست ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,