فرآیند کاشت ایمپلنت های دندانی در بهترین کلینک تهران، اگر در مورد احتمال کاشت دندان با دندانپزشک یا جراح دهان خود صحبت کنید، این خطرات را مورد بحث قرار می دهد و نگرانی های شما را قبل از عمل برطرف می کند. این فرایند برنامه ریزی می تواند شامل چندین نوع متخصص دندانپزشکی از جمله جراح فک و صورت و پریودنتیست باشد، بنابراین انتظار نداشته باشید که این روند سریع انجام شود.


مراحل کاشت ایمپلنت دندان

درصورت نا کافی بودن بافت لثه و استخوان فک

اگر به اندازه کافی بافت استخوان ندارید، ممکن است در جای خالی دندان را که مدتی طولانی از دست داده اید، منجر به تحلیل استخوان شدید شود. بنابراین دندانپزشک شما، روش دیگری به نام پیوند استخوان یا تقویت استخوان را برای ساختن بافت استخوان قبل از قرار دادن ایمپلنت توصیه می کند. سلامت دندانها و فضای کافی لثه برای یک روش کاشت موفق مهم است.

مراحل کاشت ایمپلنت

 مراحل کاشت ایمپلنت دندان

اگر درمان کاشت ایمپلنت دندان مناسب شما باشد، دندانپزشک با استفاده از عکس رادیولوژی، ناحیه دقیق کاشت ایمپلنت را می یابد و مدل هایی پیش فرض از دندان ها را آماده می کند، برای تدوین یک برنامه درمانی که شامل:

          مراحل درمان

          چهارچوب زمانی

          و هزینه های مربوط به آن می باشد

ایمپلنت از نظر جراحی در موقعیت ریشه دندان قرار می گیرد تا به فک متصل شود. چند ماه طول می کشد که ایمپلنت به بافت استخوان پیوند شود، پس از آن می توان روکش دندان را به آن وصل کرد تا دندان مصنوعی جدیدی پیوند بخورد.

کاشت دندان شامل سه مرحله به شرح زیر است:

مرحله اول :

قرار دادن ایمپلنت تیتانیوم

در طی مرحله اول، جراح دهان برش کوچکی در لثه، محل قرار گیری دندان ایجاد می کند.

  مرحله دوم؛

در مرحله دوم سوراخی در بافت استخوان حفر می شود وپایه گذاری قرار می گیرد و پس از آن برش بسته می شود، با بهبودی دهان و لثه، پروتزهای موقت یا بریج جایگذاری می شود

اتصال اباتمنت Abutment

بعد از گذشت سه تا شش ماه، در این مدت پیوند با بافت استخوان ادغام می شود، روش دوم انجام می شود. این امر شامل ایجاد یک برش دیگر در بافت لثه برای افشای قسمت بالای کاشت تیتانیوم است. روکش دندان برای تسهیل در بهبود بافت لثه بر روی قسمت بالای کاشت پیچ می شود. روکش بعد از چند هفته برداشته می شود و سپس پیچ که معمولاً از جنس پرسلن، تیتانیوم یا طلا ساخته شده است به پایه ایمپلنت وصل می شود.

مرحله نهایی کاشت ایمپلنت دندان

مرحله سوم : روکش

سپس روکش می تواند به ایمپلنت وصل شود تا فرایند تعویض دندان به پایان برسد. دندان تعویض پرسلن به صورت سیمانی یا پیچ بر روی شکاف است تا جای خالی دندان و لبخند شما پر شود.

مرحله نهایی

روند کاشت ایمپلنت دندان در طی چند ماه، معمولاً 5 تا 9 ماه انجام می شود. باید این نکته را مورد توجه قرار داد، که یک روش سریعتر برای گرفتن ایمپلنت وجود دارد. جایی که مینی ایمپلنت ها و روکش به طور همزمان در اولین مراجعه به دندانپزشک مربوطه جایگذاری می شود. قبل از شروع عمل کاشت ایمپلنت دندان حتماً درباره دندانپزشکی آدرینا، واقع در شرق تهران در مورد هرگونه نگرانی که ممکن است داشته باشید به صورت رایگان با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید.

ادامه مطلب در مقاله بعدی

________________________________________

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فناوری کاشت ایمپلنت دندان، امروز با دندانپزشکی آدرینا در شرق تهران واقع در نارمک تماس بگیرید: 09197214685-77933549-77971183-021

 

 


برچست ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,