ترس از جراحی یک امر طبیعی است خصوصا اگر این جراحی در ناحیه دهان و صورت باشد و ارتباط مستقیم با غذا خوردن فرد نیز داشته باشد .با این وجود بسیاری از افراد وجود دارند که از جراحی ایمپلنت در دهان ترس برا آنها غلبه می کند در این مطلب علت های ایجاد ترس از ایمپلنت را برمی شماریم

عواملی که موجب ترس بیماران می شود ؟

مشاوره مناسب قبل از جراحی

قبل از شروع درمان ایمپلنت پزشکان و مراکز درمانی کاشت ایمپلنت می بایست مشاوره کامل به بیماران ارائه دهند و معایب و محاسن کاشت ایمپلنت را کاملا توضیح دهند و اطمینان خاطر را به بیماران متقاضی این درمان ایجاد کنند که بتوان با خیالی آسوده و با گرفتن پاسخ سوالات خود تا حدودی از سلامت این جراحی اطمینان پیدا خواهند کرد .

راحتی و بدون درد بودن جراحی ایمپلنت

پزشک متخصص باید این اطمینان را به بیمار بدهد که مراحل کار بسیار آسان و بدون درد خواهد بود . می توان از افرادی که تجربه این جراحی را داشته اند پرس و جو به عمل آورد که مراحل این درمان را چگونه گذرانده اند .
افرادی که در مرکز ما این پروسه را طی کرده اند بعد از جراحی نا باورانه از پزشک می پرسند که تمام شد ؟ چقدر راحت بود .

انتخاب پزشک و نوع ایمپلنت

می توان گفت که وجود درمان ایمپلنت یک معجزه برای بی دندانی است . درصورتی که ایمپلنت دندان به واسطه تجربه کافی یک دندانپزشک مجرب و انتخاب ایمپلنت مناسب انجام شود قطعا نتیجه خوب و یک تجربه عالی برای بیماران به ارمغان خواهد آورد. و ترس از ایمپلنت به مراتب کمتر خواهد شد.

مراحل عمومی برای رسیدن به یک درمان موفق جراحی ایمپلنت

مرحله اول ویزیت دندانپزشک درمان ایمپلنت

در جلسه اول حضور افراد توسط پزشک مجرب ویزیت خواهند شد و شرایط فرد و مراحل و شرایط انجام درمان بررسی خواهد شد و به اطلاع بیمار خواهد رسید .

مرحله دوم تهیه عکس درمان ایمپلنت

برای بررسی دقیقتر ناحیه جراحی بیمار می بایست با مراجعه به مراکز رادیولوژی نسبت به تهیه عکس C.B.C.T   اقدام کند . در این عکس وضعیت ناحیه بی دندانی و فک بیمار به میلیمتر اندازه گیری می شود . تا پزشک بتواند به صورت دقیقتر پایه های ایمپلنت را در فک بیمار قرار دهد .

مرحله سوم انتخاب نوع ایمپلنت براساس قطر استخوان

پس از مشخص شدن قطر دقیق استخوان ناحیه جراحی، پزشک مناسب ترین ایمپلنت متناسب با قطر استخوان را پیشنهاد می دهد . گاهی در برخی نواحی فک به دلایل مختلف تحلیل استخوان وجود دارد که این مشکل نیز با پیوند استخوان در حین جراحی نیز برطرف می شود

مرحله چهارم انجام جراحی ایمپلنت

پس از همفکری بیمار و دندانپزشک  در این مرحله اقدام به جراحی می شود . در این مرحله جراح پس از بی حس کردن ناحیه مورد نظر نسبت به کاشت پایه های ایمپلنت اقدام می کند و مدت زمان کاشت هر ایمپلنت با توجه به طرح درمان هر فرد ممکن است متفاوت باشد اما به صورت میانگین میتوان گفت که زمان تقریبی بین 15 تا 25 دقیقه به طول خواهد انجامید .

جراحی ایمپلنت

جایگزاری پایه های ایمپلنت در فک

  مراحل پس از جراحی ایمپلنت

بعد از جراحی لثه ها بخیه داده می شود

بخیه ایمپلنت

بخیه لثه پس جراحی ایمپلنت

یک هفته بعد از قرار گیری ایمپلنت بیمار نسبت به کشیده بخیه می بایت اقدام کند

کشیدن بخیه ایمپلنت

کشیدن بخیه پس از یک هفته

پس از گذشت 3 ماه از قرارگیری ایمپلنت و با محکم شدن پایه های ایمپلنت تاج ایمپلنت با اباتمت به پایه های درون فک متصل می شود

سه ماه پس از جراحی

قرار گیری روکش سه ماه پس از جراحی

انجام مجدد رادیوگرافی پس از انجام کار برای دریافت اطلاعات انجام سلامت جراحی

رادیولوژی

رادیولوژی بعد از جراحی ایمپلنت

نمای نهایی تحویل کار پس از نصب روکش ها بر روی ایمپلنت

تحویل پروتز

تحویل روکش و مرحله نهایی ایمپلنت


برچست ها : ,,,,,,,,,