دندان های مصنوعی یا همان اوردنچرها که عموما برای افرادی استفاده می شود که دچار بی دندانی کامل در فک هستند. این دندان ها عموما دچار مشکلاتی هستند. که در ادامه ی این مطلب به آن اشاره خواهد شد. این مشکلات را با استفاده از کاشت ایمپلنت دندانی مرتفع می کنند. برای دانستن این موضوع ادامه ی مطلب را پیگیری نمایید.

معرفی ساختار پل های دندانی

پل ها پروتز ثابت هستند که به طور دائم از پرسلن یا سرامیک به فلز متصل شده اند ، که تعداد معدودی از دندان های از دست رفته مجاور یا یک دندان واحد را جایگزین می کنند. پل ها از یک یا هر دو دندان مجاور خود به عنوان لنگر استفاده می کنند.

ایمپلنت دنچر

پروتز مصنوعی تک دندان

مشکلاتی که این پروتز ها برای افراد ایجاد میکند بیماران را به سمت استفاده از ایمپلنت دندانی سوق می دهد.

مزایای استفاده ایمپلنت دندان

پروتز مبتنی بر ایمپلنت  اغلب از نظر سایر روشهای درمانی از نظر زیبایی شناختی بهتر است است زیرا به حفظ استخوان و در نتیجه شکل کلی صورت کمک می کند.
استفاده از این روش عملکرد دهان و دندان را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

در دراز مدت ، بسیاری از بیماران متوجه می شوند که پروتز مبتنی بر ایمپلنت تمیز و حفظ آن آسان تر از پل ها و پروتزهای دندان است که  که به روش های که می تواند به دندان های همسایه آسیب برساند

باید توجه داشت که انجام ایمپلنت های دندانی که در درجه اول پرهزینه می باشند در دراز مدت بسیار به صرفه تر از روشهای سنتی خواهد بود.

پل دندانی یا پروتز ثابت

یکی دیگر از روشهای استفاده از پل در بی دندانی انجام روش بریج دندانی است .

بریج

بریج دندانی

در این روش از دو دندان سالم اطراف بی دندانی کمک گرفته وپل می سازند . به گونه ای که دندانهای مجاور را تراش داده و روکش را روی انها نصب می کنند .

امروزه این روش توسط متخصصان دندانپزشکی به دلیل آنکه به دندانهای سالم آسیب می رساند کاملا رد شده و استفاده و توصیه نمی شود .

گزینه های پیشنهادی برای استفاده به جای پل های مصنوعی

استفاده از ایمپلنت به عنوان پایه هایی برای نصب پروتز ها روی آنها به منظور جلوگیری از آسیب به استخوان فک و لثه توصیه دندانپزشکان می باشد .

دندان مصنوعی ثابت

دنچر بر پایه 4 ایمپلنت

دلایل استفاده ایمپلنت به جای پروتز

پروتز ها با مرور زمان به شدت موجب تحلیل لثه و استخوان افراد می شوند . استفاده از ایمپلنت دندان به عنوان پایه برای نگهداری پروتز ها موجب می شود عملکرد پروتز ها به مانند دندان طبیعی عمل کند .

پایه های ایملنت به دلیل قرار گیری در استخوان فک باعث می شود فشارهای ناشی از جویدن و… به پروتز ها کنترل شده و همچنین از تحلیل استخوان در ناحیه بی دندانی جلوگیری خواهد کرد.

روش اوردنچر بر پایه دو ایمپلنت

یکی از روشهایی که دراین مقاله قصد داریم به آن بپردازیم روش استفاده از ایمپلنت برای نگهداری پروتز هاست .

حتما با مشکلات دنچرهای مصنوعی که هنگام غذا خوردن و یا صحبت کردن بیرون می آیند و در دهان بیمار بازی می کنند مواجه شده اید . روش اوردنچر بر پایه ایمپلنت بهترین درمان برای رفع این مشکل است .

اوردنچر بر ایمپلنت

اوردنچر بر پایه دو ایمپلنت

توضیح روش اوردنچر دوپایه ایمپلنت

اوردنچر ثابت

در این روش از ایمپلنت ها و اباتمنت هایی استفاده می شود که به صورت ثابت در فک گذاشته می شوند و پروتز ها به صورت ثابت و غیر قابل جدا شدن خواهند بود .

اوردنچر متحرک

در این روش از ایمپلنت ثابت در فک و اباتمنت هایی استفاده می شوند که قابلیت جدا سازی دارند وفرد هر زمان که بخواهد می تواند پروتز ها را جدا کند

نکته ای که در این روش کاشت دندان باید یادآور شد این است که روش کاشت ایمپلنت و اوردنچر بر پایه دو ایمپلنت برای تمام افراد قابل اجرا نمی باشد .

این جراحی برای افرادی قابل پیاده سازی است که از استحکام و ضخامت کافی برای انجام این درمان برخوردار باشند .

شما می توانید از برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این درمان و دریافت مشاوره تکمیلی می توانید از طریق راههای ارتباطی موجود در وبسایت با مشاوران مرکز دندانپزشکی ادرینا تماس حاصل نمایید .

مزایای ایمپلنت دندان

درمان کاشت دندان از نظر عملکرد ، استحکام و زیبایی شناسی تقریباً معادل دندانهای از دست رفته را ارائه می دهد. این زیبایی طبیعی لبخند شما را بازیابی می کند ، باعث افزایش عزت نفس و زندگی بهتر می شود.


برچست ها : ,,,,,,