اگر با مسائل دندانپزشکی رو به رو هستید و نمی توانید راه حل مناسبی را پیدا کنید که شما را خوشحال کند می توانید به کمک کاشت ایمپلنت مزایای سلامتی مهمی برای شما اتفاق افتد. بیماران با استفاده از روش ایمپلنت دندان، بهترین جایگزین دندان های از دست رفته ی خود را به دست می آورند.

 

عملکرد ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک ریشه مصنوعی است که به منظور جابجایی یک دندان، جایگزین می شود. در مقایسه با پروتزها، پل ها و تاج ها، ایمپلنت دندان یک راه حل طولانی مدت محبوب و مؤثر برای افرادی است که از دست دادن دندان ها، عدم عملکرد دندان ها یا مشکلات مزمن دندان رنج می برند. از آنجا که ایمپلنت ها مانند دندانهای طبیعی می توانند، احساس و عملکرد مناسبی، به بیمار دهند، به سرعت در حال تبدیل شدن به یک استاندارد جدید در جایگزینی دندان ها هستند.

این دندان مصنوعی جزئی یا کامل به صورت جراحی وارد استخوان فک می شود. این گزینه ایده آل برای افرادی است که از نظر سلامتی، دهان خوبی دارند و به دلیل آسیب دیدگی، بیماری های پریودنتال، نارسایی آندودنتیکس و … دندان خود را از دست داده اند، می توانند برای درمان از ایمپلنت دندان استفاده کنند.

در حال حاضر، ایمپلنت های دندانی به عنوان یک درمان پروتز برای بیماران پذیرفته می شود و تحقیقات، بهبود قابل توجهی در نگرش بیماران نسبت به سلامت دندان خود پس از درمان با پروتزهای ایمپلنت را نشان می دهد. متأسفانه، در مورد کشورهای در حال توسعه که دسترسی کمتری به مراقبت های دندانی دارند، می توان گفت افراد زیادی در پذیرش این گزینه جدید جایگزینی دندان گزارش شده اند. با بهبود اخیر در زیرساختهای فرهنگی و گسترش طبقه متوسط​، دسترسی به مراقبت های بهداشتی دهان و دندان بهتر شده است. از این رو، این مطلب به منظور شناسایی اهداف، در ارتقاء سلامت دهان و دندان و ارتقاء كیفیت كلی زندگی بیماران مبتلا به از دست دادن دندان، می باشد.

چه چیزی باعث می شود کاشت دندان کاملاً راحت و ایمن باشد؟

پزشکان از فیکسچر تیتانیوم استفاده می کنند که با گذشت زمان، در واقع به سلولهای استخوانی زنده فک متصل می شود. این جایگذاری یک لنگر قوی و بادوام برای دندانهای جدید شما تشکیل می دهد، به این معنی که هیچ نوع لغزندگی یا حرکتی دیگری وجود ندارد (که بعضی اوقات با پروتز ممکن است اتفاق بیفتد). همچنین در زمان خوردن غذا ایمپلنت های دندانی مشکلی به وجود نمی آورند، نیازی به تعمیر منظم آنها نیست و دیگر نگرانی در مورد لبخند زدن آزادانه و آشکارا وجود ندارد.

البته، نمی توانید برخی دیگر از مزایای متداول ایمپلنت دندان را فراموش کنید. بر خلاف پروتز، نیازی به استفاده از پاک کننده ها و چسب های مخصوص نیست. کاشت دندان بر خلاف پل ثابت، نیازی به دندان سالم مجاور ندارد. مطالعات نشان داده اند که میزان موفقیت ایمپلنت دندان در طولانی مدت بیش از 95٪ است.

بررسی جایگزین ایمپلنت

بررسی جایگزین ایمپلنت دندان

کاشت دندان به طور معمول دارای سه بخش است:

کاشت ایمپلنت: پیچ که به عنوان ریشه برای دندانهای جدید شما عمل می کند. این همان چیزی است که برای همیشه به فک شما متصل می شود.

اباتمنت: اتصال دهنده دائمی اما قابل جابجایی توسط پزشک است که دندان یا مجموعه ای از دندان را پشتیبانی و نگه داری می کند.

تاج یا دندان مصنوعی: این بخشی از دندان است که می توانید ببینید. و معمولاً برای دوام و ظاهری خوب از زیرکونیوم یا پرسلین ساخته می شود.

شما می توانید برای جایگزینی ایمپلنت های دندانی، یک دندان واحد، چند دندان یا یک مجموعه کامل و فوقانی یا پایین فک استفاده کنید. اگر شما نیاز به بازسازی یک قوس کامل دارید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای معالجه کامل دهان باشید.

ایمپلنت می تواند به جلوگیری از ریزش استخوان در فک کمک کند

فرسایش طبیعی استخوان به محض از بین رفتن دندان شروع می شود، و اگر کاری انجام نشده باشد باعث از بین رفتن دندانهای دیگر و باعث ایجاد فرو رفتگی درشکل ظاهری صورت شود. ایمپلنت دندان با استخوان فک یکپارچه می شود، محرکی را فراهم می کند که باعث می شود استخوان فک از این وخیم ترنشود. این موضوع به حفظ ساختار جوان تر صورت، تقویت اعتماد به نفس کمک می کند و در نهایت به سلامت دهان منجر می شود. با داشتن دندانهای پرقدرت و پر عملکرد، بیماران می توانند رژیمهای غذایی خود را گسترش داده و دوباره غذاهایی مانند آجیل و میوه ها ترد تر و سالم تری بخورند.

شما همچنین باید طول عمر ایمپلنت را در نظر بگیرید. در صورت مراقبت صحیح ، ایمپلنت دندان می تواند یک عمر دوام داشته باشد و آنها را به یکی از بهترین سرمایه گذاری ها برای تعویض طولانی مدت دندان تبدیل می کند.

 

در اینجا درخواست ملاقات کنید http://mdpi.pro

جهت مشاوره رایگان با شماره تلفن 09197214685 تماس بگیرید

به منظور ملاقات در کلینیک دندانپزشکی آدرینا با شماره 77933549-77971183-021 تماس بگیرید.

 


برچست ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,