ایمپلنت های دندانی و انتخاب مواد مناسب کاشت، هنگام انتخاب روش کاشت ایمپلنت دندان ALL ON FOUR کدام محصول برای شما مناسب است، مهارت و تجربه دندانپزشک بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال، اگر یک دندانپزشک بسیار ماهر ایمپلنت های اکریلیک را نصب می کند، ممکن است در مقایسه با دندانپزشک که تجربه کمتری دارد و پرسلن نصب می کند، خارق العاده تر به نظر برسد. همیشه مهم این است که به دندانپزشک خود اعتماد داشته باشید برای ارائه بهترین کیفیت کاشت دندان. 

تحلیل استخوان در فک

نگرانی اساسی بسیاری از افراد که روند جراحی را طولانی تر می کند، از بین رفتن استخوان است. اگر تحلیل استخوان شدید در استخوان فک دارید. ممکن است نتوانید از روش و عملکرد ایمپلنت های سنتی دندان بهره مند شوید. با این حال، می توانید روش کاشت All on 4  را انتخاب کنید.

مزیت کاشت ایمپلنت دندان ALL ON FOUR

کاشت ایمپلنت دندان ALL ON FOUR تفاوت مهمی را ارائه می دهد.

·       سریعتر از کاشت سنتی است.

·       برای کسانی که تمام دندان های خود را از دست داده اند  انتخاب بسیار خوبی می باشد.

·       علاوه بر این، روش است که کمتر موجب باز شدن لثه می شود.

·       به مراحل آماده سازی کمتری احتیاج دارد.

·       نسبت به گزینه های دیگر نیز مقرون به صرفه تر است.

 

ایمپلنت دندان ALL ON FOUR

هنگامی که این روش درمان را در نظر می گیرید، متوجه می شوید که سه ماده اصلی برای ساخت پروتز(روکش) دندان برای انتخاب روش All on 4  وجود دارد:

·       اکریلیک

·       پرسلن

·       زیرکونیا

هیچ ماده ای وجود ندارد که برای همه بیماران بهترین باشد. اما، برای ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی بسیار مهم است که سلامت دهان و دندان شما را تضمین کند.

 اکریلیک

با کاشت های اکریلیک، نوار (معمولاً از تیتانیوم ساخته می شود) کاشت ها را به هم وصل می کند. این گزینه سنتی محسوب می شود و اولین محصول موجود بوده است. این روش برای افرادی که دندانهای خود را چسبیده یا خرد نمی کنند بهتر است. این ارزان ترین گزینه و ساده ترین گزینه برای ترمیم در صورت لزوم است. در اندازه ها و اشکال مختلف موجود است. و نسبت به سایر محصولات، نیش نرمتری دارد که باعث ایجاد احساس طبیعی  در افراد می شود. با این حال، زیبایی شناسی سایر محصولات را ندارد. و به مراقبت کمتری نیاز دارند.

 پرسلن

پرسلن گزینه دیگری در کاشت ایمپلنت دندان است، اما بسیار شبیه به سبک سنتی روکش و پل طراحی شده است. در نتیجه، طول عمر این مواد از سایر محصولات بیشتر است. یکی دیگر از مزیت های مهم آنها این است که متناسب با هر سبکی تنظیم می شود. و تنها مشکل آنها هزینه آن نسبت به سایر روش ها می باشد و برای اطمینان از بهترین نتایج به یک دندانپزشک ماهر و با تجربه نیاز دارند. زیرا اگر صدمه ای به آنها وارد شود، ترمیم آنها دشوار است. با این حال، آنها در مقایسه با سایر محصولات بهتر می باشند.

  زیرکونیا

گزینه سوم در این کاشت زیرکونیا است. این ماده جدیدتر به نظر می رسد، اما مزایای اساسی دارد. به عنوان مثال، گزینه ای بسیار قوی و با دوام است که احتمال آسیب دیدن در آن کمتر است. آنها می توانند زیبا به نظر برسند، اما این به مهارت کلی دندانپزشکی بستگی دارد. برای ایجاد ظاهری زیبا به یک دندانپزشک باتجربه کاری زیاد نیازمند است. آنها می توانند سفارشی سازی شوند. اشکال این گزینه خاص این است که در صورت خراب شدن، ترمیم آنها پرهزینه و سخت است.

کدام ماده بهترین است؟

انتخاب یکی از این مواد بهتر از سایرین کمی دشوار بنظر می رسد. پس نتیجه می گیریم انتخاب بهترین مواد و تصمیم گیری آن به عهده دندانپزشک و بیمار است. هنگامی که دوام استفاده از ایمپلنت دندان مد نظر باشد، زیرکونیا قوی ترین ماده موجود است. همه چیز با هم برابر هستند، این ماده باید طولانی ترین طول عمر را حفظ کند. با این حال، دوام به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله اینکه چقدر از آنها مراقبت می کنید، سلامت کلی شما، آرایش ژنتیکی بدن و تمیز کردن روزانه ایمپلنت های دندانی. در صورت جویدن غذاهای سخت به آنها آسیب می رسانید، سیگار کشیدن منجر به تغییر رنگ آنها می شود و به لثه ها آسیب می رساند.

انتخاب مواد مناسب کاشت دندان

هنگام انتخاب روش کاشت ایمپلنت دندان ALL ON FOUR کدام محصول برای شما مناسب است، مهارت و تجربه دندانپزشک بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال، اگر یک دندانپزشک بسیار ماهر ایمپلنت های اکریلیک را نصب می کند، ممکن است در مقایسه با دندانپزشک که تجربه کمتری دارد و پرسلن نصب می کند، خارق العاده تر به نظر برسد. همیشه مهم این است که به دندانپزشک خود اعتماد داشته باشید برای ارائه بهترین کیفیت کاشت دندان.

 

 

زیبای شناسی محصول ایمپلنت دندان

زیبایی شناسی محصول مورد نظر بسیار مهم است، پل های زیرکونیا و آکریلیک می توانند بسیار زیبا به نظر برسند، در حالی که برخی بر این باور هستند که زیرکونیا به میزان کمتری طبیعی به نظر می رسد. و این واقعاً به اهداف شما بستگی دارد.

دوام و نحوه کاشت ایمپلنت

دوام و نحوه کاشت ایمپلنت دندان از اهمیت بالایی برخوردار است. تصمیم گیری بین هر کالا از مواردی است که به نیازهای شخصی بیمار برمی گردد. به دلیل پیچیده بودن فرآیند کاشت دندانپزشک به هیچ عنوان نباید عجله کند.

بهترین ماده یکی از موارد مهم برای بیمار است

در نظر گرفتن چندین جنبه هنگام انتخاب بهترین مواد، برای نیازها و اهداف فردی شما مفید به نظر می رسد.  که شامل موارد زیر است:

دندانهای مخالف

دندانهای مخالف کاشت چیست؟ آیا آنها دندان مصنوعی، هیبریدهای اکریلیک، دندانهای طبیعی یا زیرکونیا هستند؟ مهم است که محصولاتی را انتخاب می کنید یکدیگر را نه تنها از نظر ظاهری بلکه در عملکرد تکمیل کنند.

جویدن غذا

برای كسانی كه با دندان های خود غذاهای سخت می خورند، بعضی از مواد مانند آكریلیك پیشنهاد نمی شود. آنها خیلی سریع آسیب می بینند، و اثر خود را محدود می کنند.

بودجه و هزینه

شکی نیست که برخی محصولات گران تر هستند، به خصوص پرسلن و زیرکونیا. اکریلیک مقرون به صرفه تر است و اگر توسط دندانپزشک باتجربه کاشته شود عملکرد مناسبی دارد.

سن

سن شما، زیرکونیا طول عمر بالاتری دارد، به این معنی که اگر جوان تر هستید، خرید این موارد می تواند به معنای آن باشد که کاشت ایمپلنت دندان شما نیازی به تعویض ندارند.

سلامت دهان و دندان

سلامت دهان و دندان، در مورد اینکه ایمپلنت ها در استخوان فک شما ادغام و بازسازی شده بسیار باید توجه دندانپزشک قرار بگیرد.

دلیل از دست دادن دندان

دلیل از دست دادن دندان، اگر نگرانی در مورد سلامت دهان و دندان مانند حفره و بیماری لثه دارید و شما را به این مرحله رسانده است، با دندانپزشک خود مطرح کنید.

 ترکیب مواد زیرکونیا و آکریلیک

از آنجا که متغیرهای زیادی وجود دارد، بسیاری از دندانپزشکان مواد ترکیبی را انتخاب می کنند. در برخی شرایط، بهتر است بسته به آنچه انجام شده است، مواد را مخلوط کنید. در صورت نصب هر دو قسمت بالایی و پائین، ممکن است نصب زیرکونیا در امتداد بالا و اکریلیک در امتداد پایین مفید باشد. نکته اصلی در اینجا کار با دندانپزشکی است که همه این عوامل را شناسایی و درک می کند و می تواند توصیه های صحیحی را برای نیازهای شما ارائه دهد.

در اینجا درخواست ملاقات کنید http://mdpi.pro/ جهت مشاوره رایگان با شماره تلفن 09197214685 تماس بگیرید و به منظور ملاقات در کلینیک دندانپزشکی آدرینا با شماره 77933549-77971183-021 تماس بگیرید.

 


برچست ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,