اگر برای شما این سوال مطرح است که چگونه می توانید با ایمپلنت در سنین بالا میتوان از سلامت دهان و دندان های خود مراقبت کنید. و یا اینکه در خصوص طول درمان و بهترین جایگزین دندان ها نگران هستید می توانید با مطالعه ی این مقاله پاسخ این پرسش ها را به دست آورید. پس با ما در ادامه ی این مقاله همراه باشید.


ایمپلنت مانع پیری زودرس

آسیب های از دست دادن دندان ها

در سال اول ریزش دندان، 25 درصد عرض استخوان کاهش می یابد. این موضوع در طی چند سال آینده با کاهش 4 میلی متری استخوان فک همراه خواهد بود. در صورت از دست رفتن دندان کافی، و با ادامه ریزش استخوان، فاصله بینی تا چانه می تواند کاهش یابد و پایین صورت تا حدی از هم پاشیده شود. با کمبود پشتیبانی ساختاری، لب ها آویزان می شوند. به همین دلیل است که افراد بی دندان اغلب ناراضی و پیر به نظر می رسند. از بین رفتن شدید استخوان نیز می تواند فرد را مستعد شکستگی های فک کند.

حرکت دندانها به سمت بی دندانی

همچنین ممکن است که برخی از دندانهای باقی مانده به سمت فضاهایی که دندانهای از دست رفته هستند جا به جا شوند. این موضوع به نوبه خود می تواند باعث ایجاد مشکلات اضافی در نیش و حتی درد مفاصل فک( TMJ) شود. سرانجام، اگر خوردن غذاهای سالم مانند میوه و سبزیجات خام بدون دندان بیش از حد دشوار شود، تغذیه و سلامت عمومی و کلی بدن به خطر می افتد.

تاثیر تحلیل استخوان بر صورت

این در حالی است که استخوان های قوی به طور مرتب تحریک به ساخت استخوان می شوند. مطالعات نشان می دهد که ورزش بدنی به جلوگیری از مشکلاتی مانند پوکی استخوان کمک می کند. جویدن غذا در دهان باعث تحریک فک ها می شود. وقتی دندان از بین می رود، فک، تحریک دندان ارائه شده را از دست می دهد. بنابراین بدن استخوانی که زمانی دندان را در جای خود نگه داشته بود، در جای دیگری جذب می کند. این کاهش استخوان فک باعث کاهش چشمگیر ویژگی های صورت شما می شود، خصوصاً اگر چندین دندان از دست بدهید.

تاثیرات ایمپلنت بر پیری

ایمپلنت مانع پیری زودرس

ایمپلنت دندان بهترین پیشنهاد برای جلوگیری از پیری زودرس

 تکنولوژی ایمپلنت دندان مهمترین نوآوری در نسل ما و بهترین راه حل طولانی مدت برای دندان های از دست رفته است. که اگر به درستی از آن ها مراقبت شود می توانند در باقی عمر، با شما همراه باشند. شاید این همان چیزی باشد که باعث می شود آنها چنین ارزش خوبی را در بین درمان های بی دندانی پیدا کنند.
از بین رفتن دندان معمولاً چیزی است که افراد به علت کهولت سن به آن دچار می شوند، مگر اینکه کودک یا جوانی بر اثر حادثه ای دچار این مشکل شود. این روزها، به لطف پیشرفت های دندانپزشکی مدرن و محصولات بهداشتی دهان، دندان های طبیعی در سنین بالاتر حفظ می شوند. اما همانطور که گفته شد باید توجه داشت که، از بین رفتن دندانها می تواند به دلایل مختلف، از جمله تصادف، عفونت ها و موارد دیگر نیز مرتبط شود.

چگونه ایمپلنت دندان از علائم پیری جلوگیری می کند

از آنجا که فلز تیتانیوم ایمپلنت، با سلولهای زنده استخوان فک یکپارچه می شوند، باعث می شود که لنگر قوی و بادوامی برای دندان های شما تشکیل شود. تا از تحلیل استخوان و ریزش دندان جلوگیری کند. ایمپلنت ها به مرور زمان مانند دندان مصنوعی شل نمی شوند یا مانند پل ها شکسته نمی شوند. آنها دقیقاً مانند دندانهای طبیعی به نظر می رسند و عملکرد خوبی را برای شما به ارمغان می آورند.

دلایل اهمیت رفع بی دندانی های کوچک و بزرگ

اگر در دندانهایتان شکاف هایی وجود داشته باشد که لبخند شما را مختل کند، باعث می شود دندانهای دیگر شروع به حرکت کنند، باید بدانید که این موضوع نیز می تواند باعث شود تا شما پیرتر به نظر برسید، و لبخند زیبا را از شما بگیرد. مطمئنا، لبخند زدن محدود می تواند، حضور شما در اجتماع را کمرنگ تر نماید. ایمپلنت های دندانپزشکی لبخند زیبا و بی نقص شما را حفظ می کنند و به شما در حفظ ظاهر جوان و جذاب کمک می کنند.

قبل و بعد از کاشت ایمپلنت دندان

قبل و بعد از ایمپلنت

تاثیر بی دندانی بر صورت

ممکن است با از دست دادن یک دندان شکاف بزرگی در دندانهایتان ایجاد نشود که پوست صورت یا لبهای شما را دچار جمع شدگی کند، اما اگر چند دندان از دست دهید و هیچ کاری برای اصلاح مسئله انجام ندهید، کمبود دندان و متعاقب آن از بین رفتن استخوان در فک مطمئناً باعث می شود قسمت هایی از صورت شما به سمت داخل فرو رود. این امر می تواند به خوردن لثه كه معمولاً به افراد سالخورده نسبت داده می شود، باعث شود و ظاهر شما را پیرتر از سنتان به نظر برساند. زیرا غالباً، افرادی که دندانهایشان را از دست می دهند نسبت به سن واقعی خود پیرتر به نظر می رسند.

ایمپلنت چگونه انجام می شود

ایمپلنت دندان در طی یک عمل جراحی جزئی در مطب با استفاده از بی حسی موضعی قرار داده می شود و بلافاصله یا بعد از یک دوره بهبودی، تاج های دندان کاملی در بالای آن قرار می گیرد. این اجزا دقیقاً مانند دندانهای طبیعی شما ظاهر، احساس و عملکرد دارند. میزان موفقیت در ایمپلنت دندان بیش از 95٪ است و به همین دلیل بهترین گزینه برای جایگزینی دندان می باشد. با مسواک زدن منظم ، نخ دندان و تمیز کردن حرفه ای (که به عبارتی، همان مراقبت اساسی که دندانهای طبیعی به آن نیاز دارند) ایمپلنت دندان شما باید یک عمر ماندگار شوند.در اینجا درخواست ملاقات کنید http://mdpi.pro/

جهت مشاوره رایگان با شماره تلفن 09197214685 تماس بگیرید

  به منظور ملاقات در کلینیک دندانپزشکی آدرینا با شماره 77933549-77971183-021 تماس بگیرید.


برچست ها : ,,,,,,