شما می توانید با رعایت نکات بهداشتی که درادامه این مقاله با هم بررسی میکنیم. اصول درست نگه داری از ایمپلنت دندان را بررسی کنید.  زیرا به همان نسبت که مراقبت از دندان ها حائز اهمیت می باشد. باید از ایمپلنت دندان و اطراف آن نیز مراقبت کرد. به  همین دلیل شما باید مراقبت های قبل و بعد از جراحی ایمپلنت را به درستی بدانید.

اگر مدت زمان زیادی از کشیدن و یا شکستن دندان گذشته باشد. و پس از گذشت مدتی، اقدام به جراحی لثه و گذاشتن فیکسچر ایمپلنت دندان می شود ، رعایت بهداشت و سلامت لثه قبل از جراحی بسیار ضروری است که باید طبق نظر پزشک موارد بهداشتی را رعایت نمود اما مهمتر از رعایت نکات بهداشتی قبل از جراحی ، رعایت بهداشت و مراقبت هایی بعد از جراحی ایمپلنت است که درادامه به آن اشاره می شود .

 مراقبت های بعد از جراحی و کاشت ایمپلنت دندان

در ماه های اول پس از جراحی، ایمپلنت دندان هنوز در حال متصل شدن به استخوان و بافت فک است، بنابراین بیمار باید مراقبت های بیشتری در طول دوره اولیه داشته باشد. مهمتر از همه، در روزهای اول پس از جراحی زخم را دستکاری نکنید. لازم است که هر روز از مسواک و نخ دندان استفاده کنید. برای نتایج بهتر، از یک زاویه ۴۵ درجه به عنوان روش استاندارد مسواک زدن استفاده کنید. شما همچنین می توانید با استفاده از برس هایی با پوشش پلاستیکی ویژه تمییز کردن بین دندان ها ( مسواک های مخصوص که از داروخانه ها میتوانید تهیه کنید) برای ایمن نگه داشتن و موثر در رفع پلاک روی سطح دندان استفاده کنید.

حتما سطح بین دندان و ایمپلنت را نخ دندان بکشید و مطمئن شوید که تمام سطوح تمیز هستند. در استفاده از ایمپلنت دندان باید از فشار زیاد روی آن پرهیز کرد. توصیه می‌شود قسمت‌های بسیار سفت غذا مانند بادام، پسته یا نان سوخاری بوسیله ایمپلنت دندان جویده نشود. همچنین از ساییدن دندان‌ها بر روی هم در بیداری یا خواب باید پرهیز شود. اگر دچار مشکلی هستید، دندانپزشک خود را قبل از مراجعه معاینه شش ماهه خود ملاقات کنید.
در نتیجه:
1.  به طور مرتب از نخ دندان استفاده کنید.
2.  به طور کامل و دقیق مسواک بزنید.
3.  از غذاهای سخت و چسبناک اجتناب کنید.
4.  معاینه و چک آپ فراموش نشود.

توصیه های تکمیلی برای مراقبت از ایمپلنت دندان
در بیشتر موارد، یک مسواک، یک برس مخصوص و یک دستگاه تمیز کننده بین دندان برای حفظ ایمپلنتها مناسب است. اما گاهی اوقات نیاز به محصولات تکمیلی داریم که به طراحی ساخت ایمپلنت و به نیازها و ترجیحات فردی ما بستگی دارد.

ابزاری برای مراقبت از دندان ایمپلنت

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کاشت ایمپلنت دندان و هزینه های آن  با دندانپزشکی آدرینا تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آن مرکز بهره مند شوید .


برچست ها : ,,,,,,,,,,,,,,