معمولا برای افرادی که قصد دارند ایمپلنت کنند این سوال پیش می آید که آیا ایمپلنت درد دارد یا نه ؟ در این مقاله به این سوال پرداخته شده است . با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید .


ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان پیچ های تیتانیومی است که در استخوان فک قرار می گیرد. سپس یک پست در ایمپلنت دندان قرار می گیرد و می توان تاج، پل یا دندان مصنوعی را بر روی آن ثابت کرد.

 بررسی مزایای ایمپلنت دندان

 • پیچ های تیتانیوم مانند یک ریشه عمل می کنند و باعث ثبات تاج می شود.
 • برخی از افراد می توانند نسبت به موادی که برای ایجاد پروتز استفاده می شوند حساسیت داشته باشند در حالی که ایمپلنت ها کاملاً از نظر زیست شناختی قابل قبول هستند.
 • صحبت کردن و گفتار معمولاً در افرادی که ایمپلنت دندان انجام داده اند بهتر اتفاق می افتد اما دندان های مصنوعی می توانند کاملاً تحریک کننده باشند وشما مجبور هستید در شب آن ها را از دهان خود خارج کنید.
 • در حین جابجایی هیچ نقطه از ایمپلنت درد وجود ندارد.
 • توانایی جویدن شما نیز کاملاً احیا می شود و به راحتی می توانید غذا میل کنید.

بررسی معایب ایمپلنت دندان

 • ایمپلنت های دندانی بر خلاف دندان مصنوعی زمان بیشتری برای درمان می خواهد.
 • کاشت ایمپلنت از نظر قیمت و هزینه گران تر است.
 • اگر از آن دسته از افرادی هستید که خارج کردن دندان برای شما مهم است ایمپلنت گزینه ی مناسبی برای شما نخواهد بود.

آیا ایمپلنت دندان دردناک است؟

بعد از هر مرحله جراحی، مقداری از درد و ناراحتی پیش بینی می شود. بسیاری از بیماران می دانند که پس از قطع شدن بی حسی درد یکی از اولین مواردی است که آنها بعد از کاشت ایمپلنت متوجه می شوند. پس از جراحی ایمپلنت دندان، دندانپزشک ممکن است برای تسکین ناراحتی داروی مسکن تجویز کند.

در مناطقی که ایمپلنت در آن قرار دارد، و همچنین در فک و اطراف این ناحیه، ممکن است به دلیل سوراخ شدن لثه در حدود یک هفته بعد از عمل  دچار ناراحتی شوید. بسته به محل قرارگیری ایمپلنت، این درد ممکن است تا گونه ها، چانه ها یا زیر چشم ها گسترش یابد. بیشتر بیماران درد جراحی ایمپلنت دندان را تقریباً برابر با کشیدن دندان یا گرفتن کانال ریشه می دانند، اگرچه میزان این ناراحتی و درد از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است.

عوامل مختلف تاثیرگذار بر جراحی ایمپلنت دندان

عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند بر میزان احساس درد بعد از جراحی ایمپلنت دندان تأثیر بگذارد. به عنوان مثال اگر عمل جراحی شما پیچیده تر باشد، یا در صورت نیاز به پیوند استخوان، جراحی سینوس یا سایر درمان های اضافی، نیاز داشته باشد؛ می توانید بعد از درمان درد بیشتری را انتظار داشته باشید.

ناراحتی دیگری که ممکن است تجربه کنید شامل کبودی، خونریزی و تورم است. تمام عوارض جانبی شما باید طی یک هفته تا ده روز از بین بروند. اما اگر این دوره طولانی تر شد لزوماً به معنای اشتباه بودن ایمپلنت نیست، به ویژه اگر درد با تورم همراه نباشد.

به منظور کاهش درد و سایر عوارض جانبی، می توانید یک بسته یخی را در قسمت خارج از دهان خود، روی ناحیه ایمپلنت قرار دهید. استراحت کافی داشته باشید تا بدن شما روند بهبودی را شروع کند.

بهبودی بعد از جراحی ایمپلنت دندان بستگی به عوامل زیادی دارد و روند بهبودی هر بیمار متفاوت است. بعضی از افراد سریعتر از دیگران بهبود می یابند. اگر هنوز دو یا سه هفته بعد از عمل درد دارید، با دندانپزشک خود تماس بگیرید، زیرا درد طولانی مدت می تواند یک عفونت یا مشکل دیگر در مورد ایمپلنت باشد.

داروهای درمان درد ایمپلنت

مسکن ها برای درمان درد ایمپلنت

عوامل موثر بر سطح ناراحتی کاشت ایمپلنت

همانطور که اشاره شد پیچیدگی عمل می تواند بر میزان درد تأثیر بگذارد. انجام عمل پیوند استخوان یا لیفت سینوس قبل از عمل معمولاً باعث ایجاد حساسیت بیشتری در بیمار خواهد شد. همچنین ممکن است بسته به سلامت لثه و استخوان ، عوارض جانبی مانند کبودی، تورم و خونریزی را تا حدی تجربه کنید. این تجربه در افراد مختلف متفاوت است و به همین ترتیب سرعت بهبود آنها با هم فرق دارند.

دستورالعمل های بعد از عمل را که به شما داده می شود با دقت دنبال کنید.

 • برای کاهش ناراحتی، دندانپزشک به شما توصیه می کند که از مسکن ها استفاده کنید. به طور معمول ایبوپروفن توصیه می شود. اگر تصمیم به مصرف آن گرفتید، باید هر هشت ساعت حدود 600mg مصرف کنید. اگر این درد شما را تسکین نمی دهد، به دندانپزشک بگویید تا آنها بتوانند چیزی قوی تر را تجویز کنند.
 • برای کاهش تورم از یک بسته یخی استفاده کنید. و بعد از رسیدن به خانه، آن را در اسرع وقت بر روی گونه قرار دهید.
 • لثه های خود را در آب نمکی گرم شستشو دهید.
 • برای جلوگیری از تحریک دندان ها، از خوردن غذاهای جامد و سخت خودداری کنید. غذاهای سرد و نرم مانند بستنی، اسموتی و ماست ایده آل هستند.
 • به بهداشت دهان و دندان توجه ویژه ای داشته باشید.
 • اگر درد بدتر شد یا بیشتر از حد لازم طول کشید، برای جلوگیری از مشکلات جدی، سریعاً با متخصص دندانپزشک خود تماس بگیرید.
 • استراحت زیادی داشته باشید و هیچ کار دشواری نکنید تا اجازه دهید روند بهبودی کار خود را انجام دهد.

ایمپلنت های دندانی و کنترل درد

اگر بعد از زمان بندی ذکر شده در بالا، علائم تورم و عفونت را مشاهده کردید، باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. آنها می توانند ایمپلنت های دندان و بافت لثه اطراف آن را بررسی کرده و هرگونه مشکلی را ترمیم کنند.

با استراحت، مسکن ها و بستنی باید بتوانید میزان دردتان را بعد از عمل به حداقل برسانید. چند روز درد و ناراحتی برای پرداخت سلامت طولانی مدت دندان و یک لبخند عالی به نظر می رسد قیمت کمی است.

در اینجا درخواست ملاقات کنید http://mdpi.pro/

جهت مشاوره رایگان با شماره تلفن 09197214685 تماس بگیرید

به منظور ملاقات در کلینیک دندانپزشکی آدرینا با شماره 77933549-77971183-021 تماس بگیرید.


برچست ها : ,,,,,,